Buda dla twojego psa Krok po kroku

Każdy zasługuje na dobry, solidny dach nad głową. Zwłaszcza twój najlepszy przyjaciel. Nawet jeśli jest wyposażony we własny „futrzany płaszcz”, słońce, deszcz, wiatr i zimno mogą sprawić, że będzie potrzebował twojej pomocy. Oto przystań dla Twojego psa, która jest łatwa w montażu i może być dostosowana do wszystkich rozmiarów psów.
Potrzebne ci do tego będą : Piła tarczowa lub ręczna, elektryczna piła tarczowa, wiertarki i wiertła, młotek, taśma miernicza lub linijka i ołówek, pistolet uszczelniający, sklejki klasy zewnętrznej, deski sosnowe heblowane, uszczelniacz silikonowy i klej budowlany, gwoździe i śruby ocynkowane, pokrycia dachowe ze stali lub papy, gwoździe klinkierowe i izolacja (opcjonalnie).
W pierwszej kolejności musisz zdecydować, jak duża musi być buda, którą chcesz zbudować. Jeśli jest zbyt duża, zwierzę nie będzie czuło się w niej bezpiecznie. Zbyt mała sprawi, że twój pupil nie będzie chciał w niej przebywać, będzie się w niej czuł niekomfortowo. Powinna ona być wystarczająco duża, aby pies mógł w niej wstać i obrócić się przed położeniem się i zwinięciem się.
Kolejnym krokiem jest wyznaczenie miejsca na twoją konstrukcję i rozpoczęcie budowy. Z takim projektem, jak ten, trzeba zacząć od podłogi i pracować w górę. Podłoga powinna znajdować się co najmniej 100 mm od podłoża, aby umożliwić cyrkulację powietrza co sprawi, że wewnątrz budy będzie sucho. Więc najpierw należy zbudować ramę podłogową. Sosna impregnowana jest idealna do tego celu, ponieważ jest praktycznie odporna na gnicie.

9 porad jak dbać o psa

Po odmierzeniu i odjęciu grubości ścianek warstwy, ołówkiem zaznaczasz właściwy wymiar. Rozpoczynasz zbijanie konstrukcji. Wbijać gwoździe należy pod lekkim kątem, aby uzyskać większą wytrzymałość.
Kiedy podłogę mamy gotową, potrzebujemy wymierzyć i przybić środkowy element krzyżowy ramy nośnej i przybić go do zewnętrznych elementów, ponownie pod kątem. Zrób to samo dla pozostałych dwóch mniejszych kawałków krzyża. Następnie wywierć duże otwory w ramie nośnej, aby zapewnić wentylację krzyżową i umożliwić spływanie wody. Na koniec należy wymierzyć i przyciąć kawałek sklejki i przymocować go do ramy podkładowej za pomocą kleju i gwoździ, wzdłuż wszystkich boków i kawałków krzyża. To jest właśnie podstawa. Przytnij ściany boczne na odpowiednią wysokość i szerokość, aby buda twojego pupila była sucha i ciepła uszczelniaj łączenia sylikonem.
Po wybudowaniu podłogi i ścian, nadszedł czas na dach – możesz wykonać go ze sklejki lub desek- wykonaj jednak dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią, np. wykonując warstwę papy, lub pokrywając go blachodachówką. Uważaj jednak by nie zostawić ostrych krawędzi, aby twój pupil się nie pokaleczył.
Kiedy konstrukcja jest gotowa, możesz rozpocząć malowanie. Buda twojego przyjaciela powinna być ładna i schludna. Do środka możesz włożyć legowisko, aby twój pies miał wygodne posłanie.

Poprzedni post Jak wybrać psa idealnego dla rodziny?
Następny post Historia psów myśliwskich