Ile uwagi potrzebuje Twój pies?

pies-ile-uwagi

Wiele początkujących osób, które zajmują, się psami zastanawia, się ile potrzebuje uwagi ich nowy towarzysz. Psi towarzysz potrzebuje dość dużej uwagi. Często psy bez uwagi zaczynają posikiwać w domu czy też niszczyć inne rzeczy. Jak temu zapobiec i ile w ciągu dnia zwracać uwagę na swojego psa?

Kiedy zaspakajamy uwagę psa?

Pierwszą uwagę psu dajemy tak naprawdę z samego rana, kiedy to on do nas podchodzi, a to my go głaszczemy, zaraz za tym zwracając, na jego zachowanie też zwracamy, na niego uwagę. Wyjście na spacer to najlepsza uwaga dla psa. Dlatego, też poleca się z psem wychodzić minimum 3 razy dziennie z samego rana około 5/10 minut po południu 20/30 minut i na sam wieczór około 5/10 minut. Pies wówczas jest szczęśliwy, że ma uwagę człowieka. Jednak nie tylko, wtedy zwracamy uwagę na psa. Często jest tak, że zwracamy uwagę na psa podczas treningu zabawy czy karmieniu. Dla psa wiele czynności, którymi zajmuje, się jego właściciel jest, uwagą. Czyli co powinniśmy robić? Jak dawać i ile czasu zajmować się psem? Jak najdłużej.

Ile czasu powinniśmy w ciągu dnia zajmować i dawać uwagę psu?

Spacery to najlepsza uwaga dla swojego czworonoga.

Zajmują one w ciągu dnia maksymalnie – 1 godzinę. Zazwyczaj rano śpiesząc, się do pracy poświęcamy, mu jak najmniej uwagi, czyli spacer ten trwa tylko od 5 do 10 minut. By wyszedł na dwór a też załatwił swoje potrzeby. Kolejną czynnością to spacer po południu i on powinien trwać dłużej, dlatego też poleca wyjść z domu z ów psem na 20/30 minut i na sam koniec dnia, by pies mógł załatwić swoje potrzeby, czyli jakieś 5 do 10 minut.

Zabawy z psem. Najczęściej potrzebują to szczeniaki, ale i starsze psy na takową zabawę powinniśmy poświęcić jakieś 20 do 40 minut dziennie. Pies tym samym zaczyna nam ufać i nawiązywać coraz większą więź.

Trening z psem nie powinien przekraczać do 20 minut. Owszem pies lubi smakołyki w nagrodę, ale nie możemy psa przetrenować, ponieważ nie da to dobrych efektów.

Głaskanie psa w odpowiednim momencie to też dla niego jest, uwagą ten efekt można, robić cały czas, jednak nie przyzwyczajać psa, że będzie on głaskany cały czas, od kiedy wrócisz do domu.

A jeśli wybierasz się na wakacje ze swoim czworonogiem, wejdź na turystykainfo.pl i sprawdź najlepsze hotele dla psów.

Poprzedni post Człowiek – mój najlepszy przyjaciel
Następny post Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla psa?