Miski dla psów i kotów

Kiedy witamy w domu nowego domownika – psa lub kota – staramy się zapewnić mu takie warunki, w których jak najszybciej poczuje się z nami dobrze i swobodnie. Jednocześnie coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby akcesoria dla pupili wpisywały się w wystrój naszych domów.

Ponieważ w sklepach mamy obecnie duży wybór wzorów, możemy kupić miskę dla psa lub kota, która spełni wszystkie nasze oczekiwania – zarówno te, żeby była zdrowa i wygodna dla zwierzaka, jak i te dotyczące naszych upodobań.

Miski wygodne dla zwierząt

Być może kiedyś widziałeś, jak pies czy kot próbuje wyjeść wszystko z miski, która prawie opróżniona ślizga się po podłodze. W pierwszej chwili może to się wydać nawet nieco zabawne, ale w rzeczywistości patrzyłeś na zwierzę w pewnym dyskomforcie, bo szkoda zostawić smaczne jedzenie, a tu miska ucieka. Właściciele zwierzaków mają na to różne rozwiązania. Stawiają miski na podkładkach, ale te także są śliskie, na wycieraczkach – ale to średnio wygląda w eleganckiej kuchni, kładą w psiej jadalni dywanik, a w kociej (która, ekhm…, bywa usytuowana na stole lub blacie) –bieżnik lub serwetkę, co także kończy się bałaganem. Szklana miska dla psa lub kota na dobrze dopasowanej drewnianej podstawce antypoślizgowej rozwiązuje ten problem. Materiał, z którego zrobione są miski ma znaczenie. Zaletą misek ze szkła jest to, że karma sucha lub mokra nie nabiera zapachu plastiku lub metalu, a naczynia szklane są bezpieczne w kontakcie z żywnością. Dodatkowo szklane miski ani nie rdzewieją, ani nie ścierają się przy myciu i długo zachowują dobry wygląd.

Psia czy kocia miska dopasowana do wnętrza

Każde wnętrze może być osobistym azylem i sposobem na wyrażenie stylu właściciela. Kącik dla zwierzaka wcale nie musi łamać tej zasady. Zwłaszcza teraz, kiedy chętnie dzielimy się swoim życiem z najbliższymi i wysyłamy sobie nawzajem zdjęcia uśmiechniętych dzieci i naszych milusińskich psów i kotów. Staramy się, aby każdy detal pasował do całości. Szklane miski w modnych pastelowych kolorach umieszczone na stylowych bukowych podstawkach uzupełnią aranżację holu, kuchni lub salonu. Mogą być nowoczesnym akcentem klasycznie urządzonego wnętrza lub dopełnieniem stylizacji skandynawskiej. Aby zawsze były ozdobą, należy dbać o to, by były czyste. Najlepiej umyć kocią lub psią miskę tuż po posiłku zwierzaka. No i oczywiście trzeba kupić co najmniej dwie takie same miski, bo jedna potrzebna jest do karmy, a druga – do wody.

Poprzedni post Jak dbać o sierść psa?
Następny post Podstawowe rzeczy, jakich powinniśmy nauczyć naszego psa