Jak wybrać psa idealnego dla rodziny?

Jeśli chcesz określić, który pies jest najlepszy dla Twojej rodziny, sugeruję abyś wziął pod uwagę wielkość psa, jak również styl życia Twojej rodziny i jakim poziomem energii dysponuje.
Niezależnie od tego, czy pies jest rasą czystą czy kundlem, te trzy czynniki mogą pomóc Ci w wyborze dobrego psa rodzinnego:
Temperament – taka jest osobowość psa. Powinieneś poszukać przyjemnego temperamentu – osobowości. Na przykład, spokojniejszy pies ma zdolność do tworzenia silnych więzi i bycia świetnym towarzyszem dla Twoich dzieci.
Rozmiar – Sam rozmiar nie decyduje o tym, czy pies będzie dobry do zamieszkania z dziećmi. Rozmiar powinien być rozpatrywany zarówno w odniesieniu do temperamentu jak i poziomu energii. Niektóre większe psy mają tendencję do bycia potulnymi, podczas gdy niektóre mniejsze mogą być ruchliwe. „Na przykład, jeśli masz rodzinę z małymi dziećmi, duży, hałaśliwy pies może nieumyślnie powalić dzieci” –
Poziom energii – Jest to kwestia preferencji dla twojej rodziny. Bądź realistą, jeśli chodzi o styl życia, jaki możesz zapewnić psu, który potrzebuje więcej ruchu niż przeciętny. Jeżeli nie jesteś w stanie zaspokoić potrzeb psa, jego nadmiar energii może prowadzić do problemów behawioralnych.

Poprzedni post Kasyna w Las Vegas z hotelami dla zwierząt
Następny post Buda dla twojego psa Krok po kroku