Historia psów myśliwskich

Pies myśliwski dla polowania jest tak samo ważny jak sprzęt dla Myśliwego z jedną różnicą, pies myśliwski staje się członkiem rodziny. Stanowi on część sukcesu polowania. Poniżej znajdziesz informację o zalążkach powstawania tej ważnej dla ludzkości rasy o naszych czworonożnych przyjaciołach myśliwskich.

Psy myśliwskie są z nami od 12,000 do 20,000 lat. Psy pojawiły się u boku człowieka w praktycznie każdej kulturze. W średniowiecznej Europie specjalistyczna hodowla psów myśliwskich i innych celów stała się pracą dla szlachty, ponieważ byli one jednymi z nielicznych ludzi, którzy posiadali zasoby i czas potrzebny do hodowli i szkolenia psów.

RASY PSÓW MYŚLIWSKICH DLA RÓŻNYCH GATUNKÓW ZWIERZĄT ŁOWNYCH
Różne psy robią różne rzeczy, więc znalezienie najlepszego psa myśliwskiego zależy od tego, na jaką zwierzynę chcesz polować. Istnieją trzy główne kategorie psów myśliwskich: gundogi, teriery i psy rasy hounds.
GUN DOGS

Psy tej rasy są najlepsze w śledzeniu, wskazywaniu i wyszukiwaniu różnych rodzajów ptactwa domowego i drobnej zwierzyny. Rasy obejmują spaniele, retriver,
TERIER

Teriery są dobre w wyszukiwaniu małej zwierzyny, jak w polowaniu na wiewiórki, ale mogą być również wykorzystywane do śledzenia większej zwierzyny. Rasy terierów obejmują teriery Jack Russell, teriery Yorkshire, teriery bostońskie, teriery bycze, teriery szkockie oraz teriery graniczne.

HOUNDS

Psy są szczególnie dobre w tropieniu za pomocą zapachu lub wzroku i mogą być niezastąpionymi towarzyszami polowań. Psy są świetne w tropieniu dużej zwierzyny i mogą być dobre do polowania na jelenie i niedźwiedzie.

Poprzedni post Buda dla twojego psa Krok po kroku
Następny post Psy myśliwskie: Jak dbać i szkolić psy myśliwskie