Psy myśliwskie: Jak dbać i szkolić psy myśliwskie

Jeśli będziesz chciał zacząć trenować swojego psa na myśliwskiego, zacznij nie później niż od ósmego tygodnia życia. Pamiętaj, że najlepszym myśleniem jest pozytywne myślenie. Kiedy Twój pies zacznie wykonywać polecenia, stosuj system nagród, aby nagrodzić go za dobrze wykonane polecenie.

Historia psów myśliwskich
Pozytywne wsparcie jest kluczowe we wszystkich szkoleniach. Nagradzaj swojego psa, gdy robi to, co należy.
Po pierwsze, zacznij uczyć psa podstawowych komend, takich jak „siadaj” i „zostań”. Musisz się upewnić, że Twój pies myśliwski jest posłuszny Twoim poleceniom, zanim weźmiesz go na polowanie.

Musisz trzymać swojego psa myśliwskiego u swojego boku na polowaniu (aż do momentu, gdy nadejdzie czas, aby go wypuścić), więc naucz go pozostawać u swojego boku, używając komendy „Pięta”.
W kontrolowanej sytuacji, zapoznaj swojego psa myśliwskiego z zapachem ptaków lub zwierzyny, na którą najprawdopodobniej będziesz polował, i za pomocą wskazówek, poinstruuj go, aby wskazywał, kiedy zidentyfikuje zapach. (Dzięki temu szkoleniu, upewnij się, że pies nie ucieknie w pościgu. Chcesz, aby Twój pies myśliwski nauczył się dyscypliny powściągliwości).
Następnie naucz go odbierać poprzez zabawę w aportowanie. Możesz wspomóc ten proces poprzez wcieranie zapachu w piłkę lub przynętę, którą rzucasz. Kiedy już się dowie, nagrodź go smakołykiem. Zawsze pamiętaj, że pozytywne wzmocnienie działa najlepiej.
Naucz swojego psa tolerować odgłosy strzałów. Zabierz go na celownik. Poproś przyjaciela, aby rzucał wabiki, gdy będziesz strzelał, i każ psu myśliwemu je odzyskać.
Teraz znasz już tajniki podstaw psów myśliwskich. Zanim zabierzesz psa na polowanie upewnij się że jest gotowy w dobrej kondycji i stanie zdrowia.

Poprzedni post Historia psów myśliwskich
Następny post 9 porad jak dbać o psa