Jak nauczyć szczeniaka siusiania?

Posiadacze szczeniaka w domu borykają się z problemem siusiania psa w domu. To nasze pierwsze wyzwanie, które stoi przed właścicielami szczeniaka. Szczeniaki pod tym względem są jak niemowlaki, nie kontrolują pęcherza. Siusiają gdzie popadnie.

Jak nauczyć psa czystości w domu?

Pierwszą metodą, którą możemy zastosować to maty higieniczne. Mają zadanie wchłaniać wilgoć i minimalizują nieprzyjemny zapach moczu. Maty możemy zakupić w każdym zoologicznym sklepie.

Druga metoda to załatwianie się na dworze. Jest to czasochłonne i wiąże się z częstymi spacerami. Wychodzenie na trawnik co godzinę może być kłopotliwe, no i musimy poświęcić na to więcej czasu. Im częstsze wychodzenie tym szybciej szczeniak załapie naukę siusiania. Dlatego najlepiej praktykować co godzinne spacery.

Nie łudźmy się, że pies jeśli uda mu się utrzymać czystość w ciągu dnia to jeszcze nie prześpi całej nocy i pewnie załatwi się w pomieszczeniu. Jeśli myślisz, że nauka trwa zbyt długo, może należy poradzić się behawiorysty.

Nagradzać psa czy karać?

Nie ma co ukrywać, że nauka siusiania u szczeniaka to jest to praca całodobowa i czasochłonna, dlatego po prostu musimy uzbroić się w cierpliwość . Za każdym razem gdy pies załatwi się na dworze powinniśmy go nagradzać np. smakołykiem. Dlaczego tak powinno się robić? O tym dowiemy się w poradniku dotyczącym wychowywania psów na stronie www.codzienne.pl. Im bardziej się przyłożymy do nauki naszego pupila tym większe będą rezultaty, piesek załapie o co w tym chodzi. Nie złość się na psa, nie wolno nam pod żadnym pozorem karać psa, mogą to być odwrotne skutki.

Jak odczytać sygnał od psa, że chce on iść siusiu?

Te znaki to każdy pies okazuje inaczej. Pies z reguły zaczyna się nerwowo kręcić. Są też takie co drapią w drzwi lub popiskują. Mając powyższe aspekty na uwadze mamy pewność, że trening czyni mistrza, no i z pewnością zdoła ci się nauczyć psa czystości w domu. Nauka czystości psa w domu to prawdziwe wyzwanie. Należy uzbroić się w cierpliwość.

Poprzedni post Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla psa?
Następny post Jak prawidłowo karmić psa?