Lista Ras psów odpowiednich dla Rodziny

Pamiętaj, że chociaż psy te mogą mieć cechy, które sprawiają, że są wspaniałymi zwierzętami domowymi, nadal będziesz musiał pracować nad codziennym szkoleniem i socjalizacją, aby pomóc im stać się dobrymi psimi obywatelami.

Oto lista psów, które mają predyspozycję do bycia najlepszymi psami dla dzieci i rodzin:

Chociaż Twoja rodzina chce brać pod uwagę tylko psy czystej rasy, warto zastanowić się nad psami ras mieszanych. Rasy mieszane często łączą w sobie najlepsze cechy dwóch (lub więcej!) ras w jednym psie.
Kiedy adoptujesz psa rasy mieszanej ze schroniska uratujesz życie dwóch psów – psa, którego adoptujesz i psa, dla którego zrobiłeś teraz miejsce na ratunek. W schronisku ratownicy spędzają całe dnie opiekując się psami, więc mogą ci opowiedzieć o tajnikach osobowości i zwyczajach psa. Jeśli wybrany pies jest dorosły można oszacować jego wielkość.
1. Golden Retriever
Golden Retriever jest pewnym siebie, mądrym, miłym i lojalnym psem. Ani agresywny, ani nieśmiały, Golden Retriever jest niezwykle cierpliwy, co sprawia, że jest idealnym psem dla dzieci.
Choć rasa potrzebuje dużo ruchu, to jednak uwielbia się bawić. Często okazuje się, że lubiący zabawę Golden Retriever jest czuły i posłuszny, co oznacza, że Twoje dzieci natychmiast się zakochają.
Właściwa opieka nad ich wspaniałą złotawą sierścią wymaga dwa razy w tygodniu szczotkowania.
2. Labrador Retriever
Jest to jedna z najpopularniejszych ras psów, i nie bez powodu – Labrador Retriever jest zabawny, cierpliwy, kochający, obrończy i niezawodny. psy tej rasy są inteligentne, szybko się uczą.
Wymagają one dużo wysiłku fizycznego (uwielbiają pływać!), więc upewnij się, że Twoja rodzina jest gotowa na to wyzwanie. Upewnij się, czy możesz zapewnić psu dużo miejsca do biegania i zabawy.
Te sympatyczne psy dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, a ich krótka sierść sprawia, że potrzebują tylko cotygodniowego czesania, aby utrzymać je w czystości i zdrowiu. Labradory gubią jednak sierść dlatego należy być przygotowanym na regularne czyszczenie ich sierści.
3. Pudel
Pudel, oprócz często charakterystycznych fryzur, jest również bardzo inteligentnym i delikatnym psem.
Dumny i elegancki, ta rasa psów jest zarówno troskliwa i lojalna i rzadko się denerwuje lub nudzi.
Pudle są dostępne zarówno w rozmiarach miniaturowych jak i standardowych, co oznacza, że możesz wybrać konkretny rozmiar Pudla, który najlepiej pasuje do Twojego środowiska rodzinnego. Są świetne dla dzieci z alergią, ponieważ nie rzucają zbyt wiele sierści.
Każda rasa posiada inne zalety. Rasa Standard Poodle, na przykład, jest bardzo posłuszna, inteligentna, zabawna i rządna przygód. Chociaż często są nieśmiałe wobec obcych, świetnie dogadują się z ludźmi i dziećmi, które znają.
Pudle miniaturowe, z drugiej strony, mają tendencję do poświęcania się jednej osobie w szczególności, ale są one przyjazne dla innych zwierząt domowych i dzieci. Są inteligentne, wrażliwe, posłuszne i zabawne.
Niezależnie od rasy Pudle, ich futerka wymagają jednak regularnej pielęgnacji.

Poprzedni post Poznaj zasady wyboru psa dla rodziny
Następny post Historia sławnych psów

Jeden komentarz w temacie “Lista Ras psów odpowiednich dla Rodziny

Dodaj komentarz