Historia sławnych psów

Psy od wieków są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, i udowodniły to w dziejach historii. Od wszechczasów, pies był naszym towarzyszem w polowaniu, obronie i w życiu.
Podczas gdy niektórzy pupile stali się sławnymi dzięki swoim właścicielom, inne zapracowały na swoje miejsce w historii, okazując wielkie oddanie, współczucie czy bohaterstwo.
Z tego czy innego powodu, wszystkie zasługują na miejsce na liście najsłynniejszych psów w historii.

9 porad jak dbać o psa

1. Laika
Najsłynniejszym psem, jakiego znamy, była Laika, radziecki pies kosmiczny. Mimo, że była pierwszym zwierzęciem na orbicie okołoziemskiej, jej pochodzenie było o wiele mniej fantazyjne.
Laika był bezdomnym psem, żyjącym na ulicach Moskwy. W 1957 roku została zabrana wraz z dwoma innymi bezpańskimi psami na radziecki program kosmiczny.

Po szkoleniu została wybrana jako pies, który wejdzie na pokład Sputnika 2 i poleci w kosmos.
Na początku wszystko szło gładko, ale kiedy przyszło do powrotu na Ziemię, technologia, którą wówczas dysponowaliśmy, nie zawierała mechanizmu powrotu.
Radzieccy urzędnicy powiedzieli, że Laika został poddany eutanazji przed wyczerpaniem się tlenu w szóstym dniu orbity. Dopiero w 2002 r. ujawniono, że pierwszy pies w kosmosie faktycznie zmarł zaledwie kilka godzin po wystrzeleniu, z powodu przegrzania.
W hołdzie jej osiągnięciom, w 2008 roku w pobliżu wojskowej placówki badawczej, w której trenowała, stanął pomnik Laiki.

2.Rin Tin Tin
Po ocaleniu z okopów I wojny światowej, ten niemiecki owczarek stał się pierwszą psią gwiazdą filmową w historii. Został znaleziony na francuskim polu walki przez amerykańskiego żołnierza Lee Duncana.
Po przybyciu do USA Duncan wyszkolił Rinty’ego i załatwił mu kilka małych ról w kilku niemych filmach. Pierwszy wielki przełom Rin Tin Tin przyszedł w 1929, kiedy dostał rolę w Warner Bros.” „Gdzie zaczyna się północ.”

Zarówno film jak i Rinty odniosły wielki sukces, po czym aktor-pies zagrał jeszcze w 27 kolejnych filmach.
3. Lassie
Na liście sławnych psów nie można pominąć najsłynniejszego psa na świecie. A ten pies to oczywiście Lassie.
Mimo, że jest fikcyjną postacią, Lassie jest prawdopodobnie najsłynniejszym psem na świecie.
W latach 1943-2007 Lassie była przedstawiana w filmach najpierw przez Colliego o imieniu Pal, a po nim przez dziesięć pokoleń jego potomków.
Mimo, że Lassie jest suką, wielokrotnie zdarzało się, że grał ją samiec Collie. To dlatego, że samce mają grubszą sierść w lecie, co czyni je wielkimi. często większymi od ich dziecięcych partnerów filmowych.

Poprzedni post Lista Ras psów odpowiednich dla Rodziny
Następny post Jak najskuteczniej chronić czworonogi przed komarami?

Jeden komentarz w temacie “Historia sławnych psów

Dodaj komentarz