Poznaj zasady wyboru psa dla rodziny

Aby poznać jaki temperament i poziom energii ma zwierzę, przed podjęciem decyzji należy się z nim spotkać i przywitać.
„Rozważając adopcję psa, musisz zaobserwować, jak reaguje on na wszystkich członków Twojej rodziny” zwróć uwagę na mowę ciała zwierzęcia.
Czy pies podchodzi do Ciebie i Twojej rodziny z podwiniętym ogonem lub ciałem, czy też ukrywa się w rogu pokoju?
Jak bardzo pies jest chętny do zabawy lub dzielenia się z Twoją rodziną? Niektóre psy stają się zaborcze w stosunku do tego, co ich zdaniem jest ich udziałem. Może się to przerodzić w niebezpieczną sytuację w przypadku małych dzieci, które mają tendencję do odbierania wszystkiego, łącznie z zabawkami dla psów lub jedzenia.

Jak wybrać psa idealnego dla rodziny?

5 zasad przy wyborze psa rodzinnego
Oprócz spotkania i powitania, powinieneś wraz ze schroniskiem lub pracownikami hodowli dowiedzieć się nieco więcej na temat psa i jego upodobań oraz niechęci. Oto pięć przykładowych pytań, które należy zadać na temat potencjalnych psów rodzinnych:
Czy pies jest bezpieczny dla wszystkich członków rodziny? Niektóre psy bardzo chętnie nawiązują kontakty towarzyskie ze wszystkimi członkami rodziny, podczas gdy inne wolą tylko dorosłych lub jedną płeć.
Jaki poziom energii ma pies? Możesz chcieć psa, który będzie towarzyszył Tobie i Twojej rodzinie na długich spacerach lub takiego, który przez większość czasu może być noszony na rękach.
Jakiej stałej opieki będzie wymagał pies? Czy jest to pies długowłosy, który będzie potrzebował regularnej pielęgnacji, czy też starszy, który może potrzebować częstszych wizyt weterynaryjnych?
Jakiego przedziału wiekowego szukasz? Czy wolałbyś mieć szczeniaka, który może wymagać dużo treningu, ale prawdopodobnie będzie się dobrze integrował z całą rodziną, czy może wolałbyś dorosłego psa, który jest wytrenowany w nocniku, ale może być bardziej nieśmiały lub potrzebować czasu, aby przyzwyczaić się do rutyny w Twoim domu?
Czy ten pies będzie się dogadywał z innymi zwierzętami? Jeżeli masz w domu inne zwierzęta ten pies bardzo dobrze się z nimi

Poprzedni post 9 porad jak dbać o psa
Następny post Lista Ras psów odpowiednich dla Rodziny

Jeden komentarz w temacie “Poznaj zasady wyboru psa dla rodziny

Dodaj komentarz